Burmistrz Małogoszcza: Gaz jest, tylko zainteresowanie na razie niewielkie.

Jan Głogowski, burmistrz miasta i gminy Małogoszcz. ©archiwum prywatne

Rozmowa z Janem Głogowskim, burmistrzem miasta i gminy Małogoszcz na temat zainteresowania mieszkańców podłączeniem się do gazociągu.

W gminie Małogoszcz od ponad roku jest możliwość podłączenia się do gazociągu. Orientuje się Pan ile osób skorzystało z tej szansy? Niewiele. Zainteresowanie jest bardzo niewielkie. Pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa odbyli szereg spotkań z mieszkańcami, ale niewiele z nich wynikło. Frekwencja była wysoka, ale jak dotychczas przyłączyły się do sieci tylko trzy posesje prywatne. Możliwość podłączenia do sieci mają nie tylko mieszkańcy Małogoszcza, ale również między innymi Żarczyc.
A podłączają się przedsiębiorstwa, firmy? – Wśród przedsiębiorców zainteresowanie również jest niewielkie. Największy zakład na naszym terenie – cementownia, korzysta z innych źródeł energii. Gazociąg przechodzący przez naszą gminę kończy się w zakładzie Bukowa w powiecie włoszczowskim, który zużywa dużo gazu. Czyli to paliwo jeszcze jest za drogie? Panuje jeszcze wśród mieszkańców przekonanie, że gaz jest niebezpieczny. Ponadto trzeba poczekać, jak ocenią to paliwo osoby, które już z niego korzystają. Jeśli okaże się, że ogrzanie domu wyszło im niedrogo i powiedzą o tym sąsiadom, to z pewnością będą kolejni zainteresowani. Niedawno zmodernizowaliśmy całą miejską sieć ciepłownicza łącznie z kotłownią. Koszty ogrzewania z niej domów i mieszkań znacznie spadły, i teraz coraz więcej osób decyduje się na podłączenie swoich domów do naszej sieci.

A podłączają się przedsiębiorstwa, firmy? – Wśród przedsiębiorców zainteresowanie również jest niewielkie. Największy zakład na naszym terenie – cementownia, korzysta z innych źródeł energii. Gazociąg przechodzący przez naszą gminę kończy się w zakładzie Bukowa w powiecie włoszczowskim, który zużywa dużo gazu. Czyli to paliwo jeszcze jest za drogie? Panuje jeszcze wśród mieszkańców przekonanie, że gaz jest niebezpieczny. Ponadto trzeba poczekać, jak ocenią to paliwo osoby, które już z niego korzystają. Jeśli okaże się, że ogrzanie domu wyszło im niedrogo i powiedzą o tym sąsiadom, to z pewnością będą kolejni zainteresowani. Niedawno zmodernizowaliśmy całą miejską sieć ciepłownicza łącznie z kotłownią. Koszty ogrzewania z niej domów i mieszkań znacznie spadły, i teraz coraz więcej osób decyduje się na podłączenie swoich domów do naszej sieci.

echodnia.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Uwaga!!!
Bardzo prosimy o przestrzeganie kultury we wpisach i nie podszywanie się pod inne osoby. Komentarze dają możliwość swobodnej lecz KULTURALNEJ wypowiedzi.