Nowa strażnica OSP w Małogoszczu – koncepcja

W minionym tygodniu  odbyło się spotkanie z udziałem Burmistrza Jana Głogowskiego, radnych, Zarządu OSP Małogoszcz oraz architektów, którzy przygotowali koncepcję nowej strażnicy OSP. W spotkaniu uczestniczyli również urzędnicy miasta i inne zainteresowane osoby. Wszyscy mogli zapoznać się z przygotowanymi materiałami i wziąć udział w dyskusji w trakcie której każdy mógł wyrazić swoją opinię na temat projektu i zadać pytania ekspertom.

Przedstawiona koncepcja to obiekt parterowy zlokalizowany przy ul. Jaszowskiego między UM i G a Ośrodkiem Zdrowia, to około 500 m2 powierzchni, na którą składają się trzy boksy garażowe, biuro dyżurów, pomieszczenia techniczne, szatnia, pomieszczenia sanitarne i sala konferencyjno-szkoleniowa. Zaproponowane rozwiązania techniczne wewnątrz strażnicy takie jak ogrzewanie, wentylacja, ciepła woda i rozkład pomieszczeń technicznych pozwalają w przyszłości na ekonomiczne zarządzanie kosztami ich utrzymania.

W dyskusji poruszono temat  Strażackiej Orkiestry Dętej, która nie ma gdzie ćwiczyć przed koncertami, nieprzewidzianego w projekcie kanału do bieżącego przeglądu pojazdów po akcjach ratowniczo-gaśniczych, systemu komunikacji oraz pozyskania energii z odnawialnych źródeł.

Ustalono, że sala konferencyjno szkoleniowa będzie również pełnić funkcję sali prób dla Orkiestry, w planie wygospodarowano także pomieszczenie na sprzęt muzyczny. W projekcie zostanie uwzględniony kanał do bieżących napraw, pompa ciepła, która zaopatrzy strażnice w ciepłą wodę a panele fotowoltaiczne zamieszczone na dachu dostarczą energię do budynku.

Zaproponowany nowoczesny obiekt strażnicy to większe poczucie bezpieczeństwa dla mieszkańców i znacząca poprawa warunków pracy dla strażaków.

Końcowy projekt budowlany będzie gotowy w październiku tego roku.

Koncepcja

Download (PDF, 317KB)

Download (PDF, 91KB)

Download (PDF, 196KB)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Uwaga!!!
Bardzo prosimy o przestrzeganie kultury we wpisach i nie podszywanie się pod inne osoby. Komentarze dają możliwość swobodnej lecz KULTURALNEJ wypowiedzi.