Płeć piękna zasila szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Małogoszczu

W sobotę, 18 lutego, o godzinie 16 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Małogoszczu. Zarząd stara się o wybudowanie nowej remizy. Kobiety i młodzież stanowią coraz liczniejszą grupę wśród członków małogoskiej straży.

– W 2016 roku łączna liczba wyjazdów naszej jednostki to 168, w tym 72 alarmowe, czyli wypadki komunikacyjne, pożary, czy próba samobójcza. Oprócz wyjazdów alarmowych braliśmy udział w świętach i uroczystościach oraz w zabezpieczaniu imprez masowych. W celu doskonalenia umiejętności współdziałania z innymi jednostkami ochrony przeciwpożarowej uczestniczyliśmy w ćwiczeniach powiatowych, które odbyły się w październiku na terenie Cementowni Małogoszcz LafargeHolcim. Aż 20 zastępów straży pożarnej wzięło w nich udział, ponad 100 strażaków – opowiada Grzegorz Czerwiński, zastępca prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Małogoszczu.

Ważną sprawą dla strażaków jest budowa nowej remizy. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu zbierano podpisy pod petycją w tej sprawie, którą na sesji rady miejskiej przedstawili radni Dariusz Strychalski oraz Maciej Maliszewski. W planach budżetowych miasta na rok 2017 znalazło się miejsce na projekt i plan zagospodarowania pod nową siedzibę, która ma znajdować się na placu między ośrodkiem zdrowia a ratuszem. – Jestem zadowolony, że w szeregach naszej straży jest coraz więcej młodzieży, która pięknie się prezentuje na zebraniu – podkreślił Jan Głogowski, burmistrz Małogoszcza. Oficjalnie do jednostki wstąpiły druhny: Anna Bazylewicz, Julia Blicharska, Agnieszka Czerwińska oraz Iwona Skrobot. – Cieszymy się ogromnie i dziękujemy paniom za odwagę – mówił Kamil Bazylewicz, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Małogoszczu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Uwaga!!!
Bardzo prosimy o przestrzeganie kultury we wpisach i nie podszywanie się pod inne osoby. Komentarze dają możliwość swobodnej lecz KULTURALNEJ wypowiedzi.