Nikt nie poddał się bez walki

We wtorek 15 sierpnia na boisku sportowym przy ul. Warszawskiej odbył się finał Turnieju ,,Dzikich Drużyn” w piłce nożnej o Puchar Klubu Unii Małogoszcz. O zwycięstwo walczyły cztery zespoły z naszej gminy: Karsznic, Wygnanowa, Woli Teserowej i Kanic. Celem turnieju było propagowanie aktywnego wypoczynku i integracji społecznej. Zmagania w ramach wtorkowego turnieju rozpoczęły się od fazy w systemie ,,każdy z każdym” i były rozgrywane w 11 osobowych składach na całej szerokości boiska.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły z Woli Teserowej i Kanic, było to  zacięte i chwilami porywające spotkanie obfitujące w wiele goli i ciekawych zwrotów akcji. Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu nie czekaliśmy długo, prowadzenie po szybkiej i składnej akcji z kontrataku objęła drużyna z Woli, napastnik silnym strzałem umieścił piłkę w siatce nie dając przy tym żadnych szans bramkarzowi do obrony. To była piękna akcja i całkowite zaskoczenie piłkarzy z Kanic. Kiedy wydawało się, że taki rezultat utrzyma się do końca, zawodnicy z Kanic przetoczyli się jak walec po zielonej murawie strzelając dwie bramki w cztery minuty i objęli prowadzenie na 2:1. Rzut karny w ostatnich minutach spotkania dla Woli Teserowej ustalił wynik końcowy meczu 2:2  Do wyłonienia zwycięscy potrzebne były rzuty karne, w których Wola Teserowa pokonała 7:6 Kanice.

W finale zmierzyły się reprezentacje Karsznic i Wygnanowa, obie drużyny przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane,  ponieważ zdawały sobie sprawę jaka jest waga tego spotkania. W początkowej fazie spotkanie przebiegało w spokojnej atmosferze, gdyż oba zespoły badały możliwości przeciwnika i koncentrowały się na grze z kontrataku. Wraz z upływem czasu i utrzymującym się bezbramkowym wynikiem obie drużyny przyspieszyły przez co gra stała się o wiele ciekawsza i bardziej emocjonująca. Falowe ataki raz z jednej raz z drugiej strony skutecznie rozbijali obrońcy obu drużyn, wyrównany i ciekawy mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym, o jego rozstrzygnięciu zadecydowały rzuty karne, w których lepszym egzekutorem okazała się drużyna z Karsznic wygrywając  4:3

N zakończenie turnieju wyróżniono zwycięskie drużyny. Organizatorzy Tomasz Borowski i Michał Molenda nagrodzili pamiątkowymi pucharami i nagrodami rzeczowymi najlepsze zespoły. Turniej o Puchar Klubu Unii Małogoszcz przebiegał w znakomitej atmosferze i zdrowej rywalizacji przy wsparciu zgromadzonych wokół boiska kibiców, którzy dopingowali swoje drużyny.

Najlepszy zespół turnieju: Karsznice

 

 

 

 

 

 

 

Najlepszy zawodnik turnieju: Artur Wypych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepszy bramkarz turnieju: Rafał Pawiński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepszy strzelec turnieju: Karol Walas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.