Małogoskie spacerki z historią w tle

 

W ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości na terenie gminy Małogoszcz odbędzie się cykl pieszych wędrówek pn. „Małogoskie spacerki z historią w tle”.

Pierwszy rajd odbędzie się w dniu 6 października 2018, start o godzinie 16:00 z Placu Kościuszki w Małogoszczu. Trasa prowadzi: Małogoszcz – Cmentarz Wojenny na wzgórzu Karsznickim – Karsznice – Rembieszyce. W programie opowieść historyczna, dotycząca lokacji wsi, zwiedzanie kościoła oraz poczęstunek, przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Karsznic.

Drugie spotkanie: 13 października 2018 r., start o godzinie 16:00 z Placu Kościuszki w Małogoszczu. Trasa prowadzi z Małogoszcza szlakiem niebieskim: ruiny młynu w Bocheńcu, Wierna Rzeka w Zakruczu, Góra Krzyżowa. W programie: zwiedzenia Izby pamięci Ziemi Małogoskiej, pokaz pt. „Wierna Rzeka zaplatana w opowieści z1863 r.”.

Trzecie spotkanie: 26 października 2018 r. st art o godzinie 16:00 z Placu Kościuszki w Małogoszczu.Trasa prowadzi z Małogoszcza przez Cmentarz Parafialny, Wzgórze Kościółek w Leśnicy, zakończone wykładem pt. „Małogoskie Starostwo Niegrodowe „w Zagrodzie Edukacyjnej „Ostoja Dworska w Leśnicy.

Każdy Rajd prowadzi Przewodnik Świętokrzyski – Grzegorz Szymański. Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny, Organizatorzy nie ubezpieczają uczestników. Wszystkim uczestnikom gwarantujemy dobrą zabawę poprzez nieszablonowe lekcje historii, połączone z wędrówką po małogoskiej ziemi oraz tematyczne gry i zabawy na trasie Rajdu.

„Małogoskie spacerki z historią w tle” odbywają się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Małogoszcz oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Jędrzejowska”. Organizatorami są: Dom Kultury w Małogoszczu, Małogoski Oddział Powstańczy z 1863 r., Szkolna Grupa Przysposobienia Obronnego Orlęta Poland Commando, Parafia Rembieszyce, Koło Gospodyń Wiejskich w Karsznicach, Sołtys wsi Zakrucze – Marcin Kowalski oraz Zagroda Edukacyjna „Ostoja Dworska”w Leśnicy.

Ponadto w miesiącu listopadzie w ramach 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy na dalszą część obchodów: 9 listopada, godz. 17:00, Dom Kultury w Małogoszczu, „Wieczornica historyczna” – akademia w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wystawa prac plastycznych, zgłoszonych do konkursu „A to Polska właśnie…”, 10 listopada, godz. 17:00, Dom Kultury w Małogoszczu, prelekcja historyczna, koncert kameralny grupy ALL Atnico, 11 listopada – uroczysta Msza w Kościele WNMP w Małogoszczu, uroczystości na Placu Kościuszki, Małogoska Gra Terenowa /szczegóły niebawem/.

 

źródło: dk.malogoszcz.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.