Trudna droga do lepszego życia Roksany z Małogoszcza.

Pomóżmy jej zdobyć wózek

Roksana Maślarz ma 22 lata, mieszka w Małogoszczu, od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce i epilepsję. Codzienne życie Roksany oraz jej rodziny ułatwiłby nowy wózek oraz „schodołaz”.

Roksana porusza się na wózku inwalidzkim w pozycji półleżącej z pomocą osób drugich, ma znacznie ograniczoną sprawność ruchową w zakresie kończyn górnych i dolnych. Razem z mamą, panią Anną, mieszka w mieszkaniu socjalnym na pierwszym piętrze. Mają dwa pokoje, gdzie przebywa czteroosobowa rodzina i dwa psy. – Co najmniej dwa razy dziennie Roksanę znosi i wnosi do mieszkania jej mama. Czasem pomaga jej przyrodni brat Tomasz lub sąsiedzi, ale najczęściej robi to pani Anna. Trzyma wózek, Roksanę i powoli na tylnych kółkach wózka zjeżdżają po schodach – dowiadujemy się od Malwiny Sobczyk, dyrektor fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” z Jędrzejowa.

Mama Roksany zwróciła się do fundacji o pomoc w 2016 roku.

– Mimo swojej niepełnosprawności i kłopotów z mówieniem, Roksana jest bardzo towarzyska i wesoła. Lubi muzykę disco-polo oraz spotkania z innymi. Wolny czas spędza z mamą chodząc na spacery nad zalew Zakrucze. Szansą na poprawę warunków życia Roksany byłby zakup i montaż schodołazu oraz nowego wózka. Dlatego też proszę państwa o pomoc dla Roksany – dodaje Prezes Fundacji Miśka Zdziśka Dariusz Lisowski.

Schodołaz” i nowy wózek to dla rodziny Roksany bezcenne ułatwienie codziennego życia, które i tak lekkie nie jest. To danie możliwości tej młodej dziewczynie na wydostanie się z mieszkania na zewnątrz częściej i łatwiej, a w sumie przeogromna szansa na prawidłową rehabilitację i rozwój, o które walczy jej mama.

– Aby poprawić możliwości rozwojowe Roksany należy wykorzystywać różne możliwości i sposoby pracy, do których zaliczyć można: ćwiczenia ruchowe małej i dużej motoryki, rozwijanie porozumiewania się gestowo – mimicznego, aktywne, ciągłe powtarzanie i utrwalanie już nabytych podstawowych umiejętności. W tym celu Roksana uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Zielonkach, gdzie pozostaje pod specjalistyczną opieką pedagogów, rehabilitantów, logopedy. W terapii prowadzonej z dziewczyną wykorzystuje się też terapię z udziałem psa – informuje mama dziewczynki, pani Anna Jopek.

Aby pomóc wystarczy nawet najmniejsza dobrowolna wpłata na specjalne konto Fundacji Miśka Zdziśka: 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „Na pomoc i leczenie Roksana Maślarz”. – Więcej informacji można uzyskać w biurze Fundacji pod numerem telefonu (41) 386-65-69 – mówi Ewelina Makulska-Duchniak, pracownik Fundacji Miśka Zdziśka.

źródło: Echodnia.eu


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Uwaga!!!
Bardzo prosimy o przestrzeganie kultury we wpisach i nie podszywanie się pod inne osoby. Komentarze dają możliwość swobodnej lecz KULTURALNEJ wypowiedzi.