Gmina Małogoszcz stawia na rekreację i małą retencję. Stawy w Złotnikach i Woli Tesserowej zostały oczyszczone i czekają na mieszkańców

W maju, na terenie gminy Małogoszcz dobiegły końca prace przy odmulaniu i oczyszczaniu zbiorników wodnych – dwóch stawów w Złotnikach i Woli Tesserowej oraz przy uprzątaniu i zagospodarowaniu terenu wokół nich. Już teraz mieszkańcy miejscowości i całej gminy mogą korzystać z oczyszczonych zbiorników, ławeczek, stolików i miejsca do odpoczynku. Zbiorniki będą służyć rekreacji oraz małej retencji. W planach jest stopniowe oczyszczanie kolejnych zbiorników.

Na terenie gminy Małogoszcz w ciągu ostatnich 3 miesięcy trwały prace przy odmulaniu, oczyszczaniu, uprzątaniu dwóch zbiorników wodnych – stawów w miejscowości Złotniki i Wola Tesserowa.

Prace polegały na wykonaniu robót remontowych i zabezpieczających obszar wodny w Woli Tesserowej i Złotnikach.

Zarówno w Woli Tesserowej jak i w Złotnikach odmulono ciek odprowadzający wodę, wyremontowano przepust, wyczyszczono skarpy, groble i dno z roślinności i namułu oraz obsiano skarpy trawą.

Na placach przed zbiornikami ułożono kostkę, zamontowano ławki stoły drewniane, kosze i posadzono tuje. Wcześniej oczyszczono także tereny z chwastów, gałęzi i tym podobnych.

Wokół zbiorników zrobiło się czysto i schludnie. Miejsca zachęcają do przyjazdu i odpoczynku na świeżym powietrzu.

Jak informował Przemysław Spurek, Kierownik Referatu inwestycji, projektów strukturalnych i promocji Urzędu Miasta i Gminy w Małogoszczu:

– Oba stawy będą służyć mieszkańcom jako tereny do rekreacji, a także stanowić będą zbiorniki do małej retencji. W ostatnich latach w Polsce borykamy się z suszą, dlatego takie zbiorniki naturalnie napełniane wodą, są dla nas bardzo ważne – mówił pan kierownik. Dodał, że prace przy zbiornikach udało się wykonać dużo wcześniej niż wstępnie zakładano. Termin wykonania prac to 31 sierpnia 2020 rok, a już w maju zostały odebrane.

czytaj więcej:

źródło: echodnia.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.