Jeszcze w tym roku na osiedlu w Małogoszczu powstanie parking na 68 miejsc. Koszt inwestycji to prawie 300 tysięcy złotych

Do połowy października 2020 roku, na osiedlu w Małogoszczu powstanie parking na 68 miejsc postojowych. We wtorek, 2 czerwca burmistrz Mariusz Piotrowski podpisał umowę z wykonawcą wyłonionym w przetargu. Najkorzystniejszą ofertę zaproponował Zakład Budowlano Drogowy Marcina Słomy z Miąsowej. Koszt inwestycji to prawie 300 tysięcy złotych. To zadanie stanowi I etap planowanej kompleksowej rewitalizacji osiedla, na którą gmina stara się uzyskać dofinansowanie zewnętrzne.

W połowie lipca na małogoskim osiedlu rozpoczną się prace przy budowie parkingu na 68 miejsc postojowych (w tym jednego dla osób niepełnosprawnych). Inwestycja sprawi, że mieszkańcy osiedla nie będą już musieli poszukiwać miejsc do parkowania, czy zostawiać samochodów w miejscach niedozwolonych.

W ramach inwestycji powstanie 68 miejsc postojowych (w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej), a także oświetlenie uliczne. Zostanie zbudowany chodnik. Stare krzewy i drzewa zostaną wycięte, w zamian posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy liściaste, a także trawniki.

Parking powstanie na osiedlu w Małogoszczu na terenie między blokami: 7, 8 i 9 a stacją transformatorową (naprzeciwko myjni samochodowej).

Termin realizacji zadania to 15 października 2020 roku. Wykonawcą inwestycji będzie Zakład Budowlano Drogowy Marcina Słomy z Miąsowej (gmina Sobków).

Całkowity koszt budowy parkingu to 296 676,98 złotych.

czytaj więcej:

źródło: echodnia.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.