Uczniowie szkoły w Kozłowie wzięli udział w spotkaniach online z aktorką Anną Marią Kosik

,, Zdalnie, krótko i na temat”

Skąd pomysł na powstały projekt ?

W dobie pandemii, gdzie cały świat stanął na głowie i zmuszeni jesteśmy do siedzenia w domu, a nasi uczniowie zostali pozbawieni wycieczek pomyślałyśmy, że trzeba temu coś zaradzić. W wyniku tego powstał ten projekt ,, Zdalnie, krótko i na temat’’. Jest on wspólnym pomysłem pani dyr Ilony Słupczyńskiej, pani Agnieszki Skrobot i pani Sylwii Gajek. Skierowany jest on do naszych uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kozłowie. Celem naszego projektu jest uatrakcyjnienie zajęć i oderwanie uczniów od codziennej monotonii spędzania czasu przed komputerem bez perspektyw na wyjazd klasowy. Zajęcia prowadzone są w formie wywiadu ze znanymi i lubianymi osobistościami świata mediów. Został również stworzony kontrakt na poszczególne spotkania z którym zapoznają się nasi uczniowie i nauczyciele. Na poszczególne spotkania tworzone są grupy na platformie Microsoft Teams,  jak również została stworzona instrukcja do tej platformy dla naszych gości. Pomyślałyśmy również o formie podziękowania za wspólnie spędzony czas są to dyplomy, które zostają wysyłane naszym gościom za udział w projekcie pt. ,, Zdalnie, krótko i na temat”.

Pierwszy gość biorący udział w naszym projekcie to pani Iwona Pavlović, która nagrała życzenia z okazji Dnia Matki wszystkim mamom naszych uczniów 26.05.2020 r. Kolejnymi  naszymi gośćmi na szkolnej platformie byli: p. Anna Maria Kosik, która zaszczyciła swoją obecnością uczniów koła teatralnego i tanecznego w dniu 28 maja 2020 r. oraz pan Marcin Patrzałek, który uczestniczył 1 czerwca 2020 r. w spotkaniu z uczniami klas VII – VIII. Projekt jest wciąż otwarty i czekamy na ustalenie terminów ze znanymi osobowościami świata mediów.

26 Maja Dzień Matki

Znana polska tancerka – jurorka programu „Taniec z gwiazdami”- Pani  Iwona Pavlović, która w porozumieniu z naszym nauczycielem p. Bożeną Szymkiewicz nagrała życzenia z okazji Dnia Matki wszystkim mamom naszych uczniów 26.05.2020 r. Nie ukrywam, że był to wyjątkowy prezent dla wszystkich mam . Pani  Iwona  skierowała ciepłe słowa trzymając
w rękach przepiękny bukiet róż. 

Tajniki aktorstwa

W dniu 28 maja na naszej szkolnej platformie odbyło się spotkanie online uczniów koła teatralnego i tanecznego z młodą aktorką pochodząca z Małogoszcza,  z Panią Anną Marią Kosik. Jest ona absolwentką Studium Teatralnego w Olsztynie, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Pani Ania ma na koncie role w wielu filmach i serialach m.in. w „Klanie”,
 „M – jak miłość”, „O mnie się nie martw”, „W rytmie serca”, „Mowa ptaków”, „Pół wieku poezji później”, „Wyklęty”, „Na wspólnej” i jeszcze w kilku innych.

Nasz gość z pasją, w niezwykle ciekawy i barwny sposób opowiadał o swojej pracy na planie filmowym. Pani Ania wyczerpująco i z uśmiechem na twarzy odpowiadała na liczne pytania uczniów. Powiedziała nam, że jej największym marzeniem jest zagranie w filmie kostiumowym, najlepiej rolę Anny Henryki Pustwójtówny, przywódczyni Powstania Styczniowego, związanej z rodzinnym Małogoszczem. Dużą przyjemność sprawiło jej zagranie w reklamie sieci komórkowej, w której wcieliła się w rolę damy z łasiczką. Oznajmiła nam też, że jej pasją obok pracy na planie i scenie jest praca z dziećmi, bycie nauczycielem.  Pani Ania kocha również taniec i śpiew. Swój kunszt aktorski zaprezentowała nam w utworze Jana Brzechwy pt. „Spóźniony słowik”, który wywarł na uczniach niezapomniane wrażenie. Została nagrodzona gromkimi brawami.

Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej i serdecznej atmosferze. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca aktora i jaką drogą należy podążać, aby spełniać swoje marzenia. Mamy nadzieję, że Pani Ania odwiedzi naszą szkołę i na żywo spotka się z uczniami, być może na warsztatach teatralnych. Życzymy jej dużo sukcesów i wielu wspaniałych ról.

B. Szymkiewicz

Warto mieć cel w życiu i do niego dążyć.

Dzisiejszy dzień był dla uczniów klas VII-VIII dniem bardzo wyjątkowym ze względu na spotkanie online, które odbyło się na naszej szkolnej platformie z udziałem Marcina Patrzałka. Jest on zwycięzcą polskiej wersji telewizyjno-muzycznego show jakim jest ,,Must Be The Music”, półfinalistą amerykańskiej wersji programu Mam talent! – America’s Got Talent oraz zwycięzcą wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów gry na gitarze. W 2020 roku podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Sony Music. Spotkanie online z Marcinem Patrzałkiem było dodatkowo większym zaskoczeniem dla uczniów, gdyż rozmowa została przeprowadzona właśnie 1 czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka! I z tej okazji pani dyrektor Ilona Słupczyńska, w imieniu swoim i nauczycieli z ZPO w Kozłowie, złożyła  p. Marcinowi i wszystkim uczniom najserdeczniejsze życzenia.

Ten skromny, utalentowany, ambitny i pracowity młodzieniec bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadał na zadawane mu pytania. Z odpowiedzi nasi uczniowie dowiedzieli się bardzo dużo na temat życia oraz twórczości osoby, która odniosła już tak duży sukces pomimo młodego wieku. Talent, praca, doświadczenie i upór  to tylko niektóre z cech dzięki którym ten młody człowiek tak daleko doszedł. Inspiracje czerpie od wielu artystów tak aby móc stworzyć swój własny styl. Nie bez powodu stwierdzono fakt, że p. Marcin rewolucjonizuje muzykę gitarową dla całej generacji i nazwano go gwiazdą roca. Zwrócił również uwagę na to, że warto zainwestować w naukę języka obcego, w jego przypadku jest to język angielski, którym posługuje się bardzo swobodnie i płynnie. Uczniowie dostali również cenną wskazówkę na temat codziennego kontaktu z innymi ludźmi, ponieważ pewność siebie powoduje, że ludzie którzy nas słuchają odbierają nas zupełnie inaczej, niż gdybyśmy byli zamknięci w sobie. Mówił również o tym, że trzeba mieć w życiu priorytety i najważniejsze to zbudować u siebie samodyscyplinę. Jest świadomy tego ile musi pracować żeby się nie zapracować, i ile musi pracować żeby się nadal rozwijać i dopiero wtedy człowiek czuje się spełniony. Zwieńczeniem naszego spotkania było zaprezentowanie przez p. Marcina różnych chwytów gitarowych i krótki koncert dla nas.

Spotkanie upłynęło nam bardzo szybko w miłej atmosferze. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca i nauka muzyka oraz kompozytora, dowiedzieli się również jaką drogą należy podążać aby osiągnąć cel w życiu i spełnić swoje marzenia. Pan Marcin mówiąc o swoich osiągnięciach dodał również, że to nie były jego marzenia, to były jego cele. Z takim podejściem jak jego, można pomyśleć, że sukces jest gwarantowany i na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko w siebie uwierzyć i mocno tego chcieć. Nasz gość na zakończenie został zaproszony przez panią dyrektor Ilonę Słupczyńską do naszej szkoły i mamy ogromną nadzieję, że kiedyś nas odwiedzi. Życzymy mu samych sukcesów  w osiąganiu swojego celu i będziemy go w tym wspierać śledząc jego karierę. 

                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                        A. Skrobot i S. Gajek

 

czytaj więcej: echodnia.eu

1 Odpowiedź

  1. zofia pisze:

    super wydarzenia dzięki pani dyrektor uczniowie z kozłowa poznają pasje i drogę do ich realizacji dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.