Ciąg dalszy ,,Zdalnie krótko i na temat”

W dniu 9 czerwca 2020r. odbyło się kolejne spotkanie związane z projektem
,,Zdalnie, krótko i na temat” ze znanym polskim dziennikarzem oraz prezenterem telewizyjnym p. Maciejem Dowborem. Spotkanie online odbyło się na szkolnej platformie z udziałem nauczycieli, przedszkolaków i uczniów klas I – II ZPO w Kozłowie. Pani dyrektor Ilona Słupczyńska powitała naszego gościa, nauczycieli oraz wszystkich przedszkolaków i uczniów naszej społeczności. Tym na co tak wszystkie dzieci czekały była prezentacja wierszy przez samego p. Macieja Dowbora, wśród których znajdowały się min. wiersze autorstwa Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej czy też Danuty Wawiłow. Czytane przez p. Macieja wiersze były odpowiednio przez niego interpretowane tak, że dzieci oczami wyobraźni widziały i przeżywały ich treść. Zwracał uwagę na poprawną intonację, interpunkcję oraz dykcję tak, że każdy duży i mały odbiorca słuchał ich treści z zaciekawieniem. Po przeczytaniu wierszy dzieci zaczęły bić brawa i nadszedł czas na zadawanie pytań związanych z życiem i pracą naszego gościa. Pan Maciej z ogromną radością i w wyczerpujący sposób odpowiadał naszym uczniom i przedszkolakom na nurtujące ich pytania, wyjaśniając niezrozumiałe dla nich słowa czy zwroty typu triatlon i kardiochirurg. Zwrócił również uwagę na to, jak ważne jest czytanie książek w życiu każdego człowieka. Nasi młodzi odbiorcy mieli również okazję poznać pupila naszego gościa suczkę, która wabi się Luna. Ogromnym przeżyciem było również to, że mogły zobaczyć pana Macieja i usłyszeć jego głos, który nie raz słyszały w radiu czy telewizji.
Czas szybko nam upłynął w tak ,,dowborowym” towarzystwie pana Macieja, który okazał się bardzo sympatycznym, życzliwym i serdecznym człowiekiem. Wyraził ogromną radość, że mógł z nami uczestniczyć w tak interesującym i niecodziennym przedsięwzięciu jakim jest nasz projekt. Pani dyrektor w imieniu wszystkich nauczycieli i uczniów ZPO w Kozłowie podziękowała p. Maciejowi za mile spędzony czas i zaprosiła go do naszej szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Skrobot

Sylwia Gajek


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.