Niegdyś dwór, teraz kompleks wypoczynkowy z basenem, spa i stawem. Wyjątkowa “Tomiczówka” powstaje w Mieronicach

Wyjątkowe miejsce na mapie naszego regionu powstaje w miejscowości Mieronice, w gminie Małogoszcz w powiecie jędrzejowskim. W miejscu po dawnym dworku tworzony jest kompleks wypoczynkowo-sportowy “Tomiczówka”. Do zagospodarowania – teren o wielkości 4 hektarów będzie miejscem całkowicie wyjątkowym. W “Tomiczówce” powstanie hotel, spa, sala bankietowa i siłownia. Obok znajdzie się basen i staw napełniany wodą z podziemnych źródeł. Wokół mnóstwo drzew, zieleni, głazów i kamieni z całego świata. Zobaczcie.

Kompleks wypoczynkowo-sportowy "Tomiczówka" powstaje w Mieronicach w gminie Małogoszcz. Miejsce jest niezwykłeNiezwykłej urody miejsce powstaje w miejscowości Mieronice w gminie Małogoszcz. Na pozostałościach niegdysiejszego dworu szlacheckiego budowany jest nowoczesny kompleks rekreacyjno–sportowy pod nazwą “Tomiczówka”. Pomysłodawcą oraz inwestorem kompleksu jest Tomasz Łuczyński, właściciel firmy Elerte Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Mieronicach. Pan Tomasz jest tegorocznym laureatem nagrody Złoty Gryf Powiatu Jędrzejowskiego w kategorii: “Lokalny rozwój gospodarczy”.

Z historii dworku…
Do roku 1945 ostatnimi właścicielami dworu byli państwo Rogoyscy – ród pieczętujący się herbem Brohwicz. Gospodarstwo przetrwało czasy wojny i okupacji, nie przetrwało natomiast wprowadzonej po II wojnie światowej reformy rolnej, według której ziemie w majątkach powyżej 100 hektarów miały być rozparcelowane. Na podstawie dekretu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego, majątek został przejęty przez Skarb Państwa, a ich właścicieli wysiedlono. Budynki użytkowano na potrzeby szkoły, a następnie administracji Państwowego Ośrodka Maszynowego. W latach pięćdziesiątych rozebrano dwór i sprzedano jako materiał – tak zakończyła się historia dworu mieronickiego.

Niezwykły kompleks dla tych, którzy kochają naturę
Teraz na terenie już nieistniejącego dworu powstaje nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy i wypoczynkowy pod nazwą “Tomiczówka”.

Kompleks składać się będzie z budynku “Tomiczówki”, w której dla wszystkich gości zostanie przygotowana baza noclegowa dla 20 osób, SPA, sauna, siłownia, sala bankietowa i restauracja.

Przed budynkiem zostanie wybudowany basen, a tuż obok już stanęła altana, a zaraz przy niej stanie tak zwana ruska bania, czyli sauna ogrodowa. Już teraz dzieciaki mogą korzystać z placu zabaw. Wszystko w otoczeniu dużej ilości zieleni i kwiatów. Niezwykłymi elementami, które rozmieszczone są na terenie całego kompleksu, są kamienie i głazy sprowadzane z wielu zakątków świata.

Wokół kompleksu powstaje ogród z alejkami, pracownicy sadzą kwiaty, krzewy i drzewka. W przyszłości również zostanie wybudowany kort tenisowy i boisko sportowe. Miejsce w otoczeniu natury sprzyja wypoczynkowi.

Przepiękny staw z wodą źródlaną i mikroklimatem
Niezwykle przepięknym miejscem na terenie całego kompleksu jest staw, który – jak mówi generalny wykonawca inwestycji, Leszek Ochał z firmy Leoni-Tech – został kompleksowo zrewitalizowany. Wokół powstała przepiękna aleja i mini molo. Staw napełniany jest wodą z podziemnego źródła, a z kilkunastu głazów zbudowany został wodospad. Już teraz w tym miejscu stworzył się wyjątkowy mikroklimat.

Jak mówił generalny wykonawca, Leszek Ochał: – Jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej do końca października, powstanie baza noclegowa ze spa i restauracją. Dalej pracujemy przy rewitalizacji stawu, cały teren jest oczyszczany i upiększany. Z miesiąca na miesiąc to miejsce będzie nabierało blasku – mówił wykonawca.

W przyszłości Tomiczówka przewiduje także organizację imprez okolicznościowych.

 

źródło: www.echodnia.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.