Chcę z godnością reprezentować i rozwijać Polskę

– W niedzielę 12 lipca zdecydujmy o losach i przyszłości Polski. Dlatego proszę Państwa o wsparcie, bym mógł ponownie zostać wybrany na urząd Prezydenta RP i ponownie go sprawować dla rozwoju Polski, dla realizacji planu politycznego, który oznacza ukierunkowanie na człowieka, na rodzinę, na rozwój gospodarki – mówił Prezydent Andrzej Duda w Olkuszu, gdzie spotkał się Mieszkańcami.

Dodał, że ostatnie pięć lat to był dla Polski dobry czas.

– Jeśli ktoś się nad tym zastanawia, czy tak było, to niech porówna jakość swojego życia w ciągu ostatnich pięciu lat z tym, co miał poprzednio. Niech odpowie na pytanie, w jakiej sytuacji była jego rodzina, ile zarabiał, na co było go stać. To proste porównanie – stwierdził.

Podkreślił, że jednym z żądań Polaków było obniżenie wieku emerytalnego i to zostało zrobione. Mówił także o programach społecznych dla rodziny – 13.emeryturze, godziwej waloryzacji rent i emerytur, polityce dla młodych, obniżonym CIT, nowej matrycy VAT, zwiększonych kosztach uzyskania przychodu dla artystów, które, jak przypomniał, zabrały im władze z PO.

– Chcę głośno wyrazić gwarancję, że dopóki będę Prezydentem RP, żadne z uruchomionych programów nie zostaną ograniczone ani zlikwidowane – powiedział. Zaznaczył, że nadal będzie bronił polskiej rodziny, ale przede wszystkim dążył do tego, by była ona zamożniejsza.

– Potrzebny jest do tego wzrost wynagrodzeń i rozwój kraju. Już przez ostatnie pięć lat ten rozwój był dynamiczny, ale potrzebujemy to kontynuować. Walcząc z koronawirusem podjęliśmy ryzyko. Przekazaliśmy przedsiębiorcom 100 mld złotych, aby utrzymać miejsca pracy. Ten program się udał. Prognozy europejskie pokazują, że będziemy mieli najmniejszy kryzys w Europie – poinformował.

Wyraził nadzieję, są w Polsce ludzie, którzy chcą takiego rozwoju – nowoczesnej Polski, ale opartej na tradycji, Polski, która dba o rodzinę, szanuje swoją historię, bohaterów nazywa się bohaterami, a zdrajców zdrajcami.

– Dlatego zaapelowałem do całego środowiska politycznego, które ma w sercu wartości, żebyśmy stworzyli wielką Koalicję dla polskich spraw opartą na naszych polskich wartościach i ich obronie. Wierzę w to, że dołączą się do niej politycy różnych ugrupowań, ale też politycy samorządowi – powiedział.

– Proszę Was o wsparcie. Idźcie do wyborów, namawiajcie innych, niech oddadzą głos za Polską, a nie za awanturnictwem. Nie głosujcie za zawieruchą i trzaskami. Proszę, byście byli ze mną, byście mnie wsparli w niedzielę. Niech żyje Polska! Zwyciężymy!

Deklaracje programowe

źródło: www.andrzejduda.pl/program

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.