Rekreacja i wypoczynek

Ciekawe miejsca turystyczne i nie tylko... O turystyce, turystach, zabytkach i przyrodzie. Miejsca godne uwagi poleć innym.

Moderator: Anonymous

KINIU78

Rekreacja i wypoczynek

Post autor: KINIU78 » 09 08 2016, 11:41

Nie wiem czy wiecie ale są plany budowy zbiornika wodnego 72ha w okolicy wsi Fanisławice . Inwestycja miała się rozpocząć w przyszłym roku ale zablokowali ją jak zwykle ekolodzy. Może by tak powiększyć nasz zalew o tereny między Bocheńcem a obecnym zalewem. Są to tereny corocznie zalewane przez rzekę. Ukształtowanie terenu sprzyja takiej inwestycji. Wystarczy usunąć drzewa woków rzeki na tym odcinku i zbudować nową zaporę w Bocheńcu gdzie można by zamontować turbinę która zasilała by nowo powstające tereny wokół mostu. Koszt inwestycji nie powinien przekroczyć 7mln zł a są na to pieniądze do pozyskania z programu małej retencji na lata 2016-2020. I odbudować w ten sposób potencjał turystyczny naszej gminy. Bocheniec by stanowczo odżył turystycznie a i mieszkańcy gminy mogli by mieć wreszcie miejsce do wypoczynku. Obecnie nad zalewem nawet pontonem nie można popływać. Opanowało go koło rybackie. Z dziećmi jechać nie można bo straszą ryby gdyż podobno są za głośne. Jest strasznie zarośnięty i niedostępny.

eee

Re: Rekreacja i wypoczynek

Post autor: eee » 09 08 2016, 21:41

O czym Ty mówisz na zwykłego orlika nie mają kasy (tak na marginesie to nasza gmina jest chyba na ostatnim miejscu w świętokrzyskim gdzie nie ma żadnych obiektów sportowych i hali sportowej) a Ty kolego zalew chcesz żeby zrobili. W naszej gminie od ładnych paru lat nie została przeprowadzona żadna poważna inwestycja która służyła by społeczeństwu.

miejscowy

Re: Rekreacja i wypoczynek

Post autor: miejscowy » 23 08 2016, 13:36

KINIU78 pisze:Nie wiem czy wiecie ale są plany budowy zbiornika wodnego 72ha w okolicy wsi Fanisławice . Inwestycja miała się rozpocząć w przyszłym roku ale zablokowali ją jak zwykle ekolodzy. Może by tak powiększyć nasz zalew o tereny między Bocheńcem a obecnym zalewem. Są to tereny corocznie zalewane przez rzekę. Ukształtowanie terenu sprzyja takiej inwestycji. Wystarczy usunąć drzewa woków rzeki na tym odcinku i zbudować nową zaporę w Bocheńcu gdzie można by zamontować turbinę która zasilała by nowo powstające tereny wokół mostu. Koszt inwestycji nie powinien przekroczyć 7mln zł a są na to pieniądze do pozyskania z programu małej retencji na lata 2016-2020. I odbudować w ten sposób potencjał turystyczny naszej gminy. Bocheniec by stanowczo odżył turystycznie a i mieszkańcy gminy mogli by mieć wreszcie miejsce do wypoczynku. Obecnie nad zalewem nawet pontonem nie można popływać. Opanowało go koło rybackie. Z dziećmi jechać nie można bo straszą ryby gdyż podobno są za głośne. Jest strasznie zarośnięty i niedostępny.
dość ładnie i precyzyjnie to nakreśliłeś. Takie rzeczy a i owszem robi się ale w innych jst. - u nas - no cóż kto jest stąd to wie. Podrzuć pomysł jakiemuś 'Młodemu' radnemu i niech poinformuje choćby na tej stronie jakie był odzew. Jako mieszkaniec jestem Za :mrgreen:

Senior

Re: Rekreacja i wypoczynek

Post autor: Senior » 03 09 2016, 08:46

Popieram pomysł...Chcę tu podzielić się też kilkoma moimi spostrzeżeniami...Rynek po rewitalizacji jest betonowym tworem ,nawet nie można o nim powiedzieć,że ładny! Radni chyba musieli widzieć i zaakceptować "taki" projekt!Zieleń zaniedbana,paskudne metalowe 'gazony", na istniejących rabatach trawa porasta zasadzone tam krzewy( a podobno są zatrudnieni do pielęgnacji terenów zielonych!),wszędzie zaparkowane auta sklepikarzy (parking nie opodal!).To marna wizytówka miasta! Rekreacja? Zalew w Zakruczu za czasów rozbudowy cementowni był miejscem wypoczynku dla wszystkich.Można było pójść z dziećmi ,korzystać z kąpieli i plaży.Dziś porośnięty zielskiem ,stanowi zapomniany akwen wodny,dostępny dla garstki wędkarzy. Dlaczego w Małogoszczu nic się "nie da zrobić". Nowi radni tylko w obietnicach coś potrafią. Nawet tutaj, na forum trudno o rzetelną dyskusję.Często pytania pozostają bez odpowiedzi. Czyżby nie czytali wpisów na portalu,który sami stworzyli?! W takim razie po co ten'bubel"? . Proponuję RADNYM wybrać się do sąsiednich gmin,zapytać ,jak oni to robią. To nie wstyd uczyć się od lepszych! Wstyd nic nie robić, a brać kasę, na którą inni muszą pracować cały miesiąc !

Jaqu

Re: Rekreacja i wypoczynek

Post autor: Jaqu » 10 11 2016, 14:10

Pamiętam te tłumy nad zalewem gdzie w letnią Niedzielę ciężko było znaleźć wolne miejsce, ale no właśnie ale wtedy była to Cementownia Małogoszcz, a nie jakieś prywatne Lafarge czy Holcim był wyznaczony pracownik do opieki zbiornika. Teraz liczą się tylko oszczędności, kasa na koncie.


Ostatnio przesunięty w górę 10 11 2016, 14:10 przez: Anonymous.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość