Odbiór odpadów.

Tutaj rozmawiamy o segregacji śmieci, dzikich wysypiskach i podobnych tematach.

Moderator: Anonymous

Odpad

Odbiór odpadów.

Post autor: Odpad » czw lut 05, 2015 11:22 am

Proponuje aby radni zajęli się tematem odbioru odpadów od mieszkańców. W zeszłym roku co miesiąc zostawiano coraz mniej worków. Kiedy udałem się do urzędu powiedziano mi że umowa jest tak skonstruowana że nic nie mogą zrobić firmie. Od 2015 r. obowiązuje nowa umowa- podobno lepsza.....
Dnia 04.02.2015 był odbiór popiołu i żużla - Panowie jeżdżący śmieciarką byli lekko mówiąc nie świeży, do tego czują się na tyle pewnie że nie zostawiali wcale worków a na pytanie o nie, bezczelnie odpowiadali że mają to gdzieś i jak chcemy to możemy pisać skargi. A po worki mam sobie iść do gminy. Za co mieszkańcy płacą w końcu? Mam jeszcze brać urlop żeby iść po worki na odpady? Już czas najwyższy żeby to zmienić.

Radni

Re: Odbiór odpadów.

Post autor: Radni » czw lut 12, 2015 9:20 pm

W sprawie uwag wnoszonych przez państwa na forum dotyczących, jakości świadczenia usług przez firmę EKOM podjęliśmy interwencję w Urzędzie Miasta i Gminy.
Uważamy, że tego typu sytuacje są niedopuszczalne i nie mogą być tolerowane. Sprawa jest w toku wyjaśniania, o dalszych krokach podjętych w tym temacie będziemy informować na bieżąco.
Postaramy się zapewnić mieszkańcom dostęp do szczegółów w zakresie praw mieszkańców i obowiązków firmy EKOM dotyczących odbioru odpadów komunalnych wynikających z nowo podpisanej umowy.
Radni: D. Strychalski i M. Maliszewski

Gość

Post autor: Gość » sob lut 14, 2015 3:39 pm

SĄDZĘ ŻE NAJWIĘKSZYM ODPADEM JEST ''EKOM'' TO ICH TRZEBA DO WORA. JAKIM CUDEM WYGRALI PRZETARG I ZA JAKIE PIENIĄDZE ? CZY KTOŚ DOSTAŁ W ŁAPE ?

admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: admin » śr lut 25, 2015 12:12 pm

Prośba do wszystkich aby zwracali uwagę na ekipy odbierające śmieci i w wypadkach "zapalnych" dobrze byłoby aby przekazać informację kiedy coś się działo i przynajmniej nr rejestracji samochodu. Nowa umowa jest na tyle dobrze napisana, że jest możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności firmę EKOM, tyle że trzeba mieć jak najwięcej szczegółów.

mieszkaniec

Post autor: mieszkaniec » czw lut 26, 2015 4:28 pm

A kto zamieścił pod koniec 2014 r. w internecie 'harmonogram odbioru odpadów komunalnych'??? Jest niezgodny (dla Małogoszcza przynajmniej) z faktycznym odbiorem tychże.Do dziś jest nieuaktualniony na stronie UMiG! Ktoś chyba za to odpowiada?

Ibork

Post autor: Ibork » śr mar 04, 2015 6:26 pm

Brawo, brawo. Dzisiaj Panowie w Ekom-u byli jakby "świeżsi" i nawet dobrze odliczyli worki :D . Mam nadzieję że to co tu piszemy dotarło nawet do nich :D

Gość

Post autor: Gość » ndz mar 15, 2015 11:23 pm

Nie zostawiają worków tyle ile trzeba i rzucają je gdzie popadnie.

admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: admin » pn mar 16, 2015 12:06 pm

W odpowiedzi na zażalenia jakie zostały zgłaszane w związku z funkcjonowaniem mechanizmu odbioru odpadów, nasi radni złożyli interpelacje w tej sprawie. jest ona do wglądu na naszej stronie w lewym menu "Z życia Rady"->interpelacje radnych lub klikając na http://gulonowo.pl/images/Docs/INTERPEL ... odpadw.pdf

Ibork

Post autor: Ibork » śr mar 25, 2015 9:40 am

Chciałbym zauważyć że nasi urzędnicy naprawdę dbają o to aby coś się działo :D . Panowie są świeżsi, umieją już liczyć worki, tylko teraz te nowe worki są totalnie do niczego. Na 4 które zapełniałem 3 się rozpadły po napełnieniu wiaderkiem popiołu. Wystarczy podnieść do góry i zgrzany spód się rozpada :evil:
Czy Wy też tak macie ?

hatek

Post autor: hatek » czw mar 26, 2015 9:04 pm

Ale chyba do worków wsypuje się przestudzony popiół

ODPOWIEDZ